» » Ашық сабақ 9 сынып Алгебра

 
 
 

Ашық сабақ 9 сынып Алгебра

Автор: admin от 4-01-2018, 22:48, посмотрело: 1610

0 САБАҚ:Алгебра Мектеп: «Ж.Сүлейменов атындағы жалпы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Күні:5.05.2017жыл Мұғалімнің есімі:Қалдыбекова Н.С
СЫНЫП: 9 «Ә» Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы:Арифметикалық прогрессия.Арифметикалық прогрессияның
n-ші мүшесінің формуласын қайталауға есептер шығару

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) Арифметикалық прогрессияның анықтамасы мен айырымын,n-ші мүшесінің формуласын білу,формулалармен дұрыс жұмыс жасай білу дағдыларын қалыптастыру
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар:
Арифметикалық прогрессия тақырыбын түсінеді.
Тақырыпқа байланысты есептер шығара алады.
шығара алады. шығара алады.

Оқушылардың басым бөлігі: Формулаларды байланыстыра отырып есептер шығара алады.
Сұрақтарға нақты жауап бере алады.
Кейбір оқушылар:есте сақтайды,логикалық ойлау қабілеттері артады,алған білімді өмірде қолдана алады.

Тілдік мақсат Оқушылар:топтық,жұптық,өз бетінше жұмыс
істей алады.
Негізгі сөздер мен тіркестер:

Сыныптағы диалог,топпен жұмыс, пайдалы тілдік бірліктер: Сәлеметсіздер ме?Здраствуйте!Гуд монин
Талқылауға арналған тармақтар:

Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?

Жазылым бойынша ұсыныстар: жұмыс,логикалық есептерді шешу,қима қағаздар,парақшалар толтыру.

Алдыңғы тақырып Тізбек және арифметикалық прогрессия

Жоспарланған уақыт
Басталуы
10минут

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)
Ұйымдастыру кезеңі.
Топқа бірігу.Фигуралар арқылы

«Арифметика» тобы,
«Прогрессия» тобы,
«Тізбек» тобы.
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады және бәрі бірге:
Көп ойнаған бала болады,
Көп ойланған дана болады.
Үй тапсырмасын тексеру.
Үйге өтілген материалдар бойынша
І топ.Тізбек және оның түрлері
ІІ топ.Тізбек және оның берілу тәсілдері
ІІІ топ. Арифметикалық прогрессия тақырыбында постер әзірлеу тапсырылған Ресурстар

Шаттық шеңбері

фигуралар

5 минут
Ортасы
20 минут
Аяқталуы
10 минут
Қызығушылықты ояту
2 5 7 3 19 13 1 11 17
Р т о о н ф э с е
Сандарды өсу ретімен орналастырыңдар да,оған сәйкес әріптерді тізбек теп оқығанда қай математиктің аты шығады?Ол жайлы не білесің?(Эротосфен)
8 16 4 2 10 6 12 14 18
А а с с г у л р к
Сандарды кему ретімен орналастырыңдар да,оған сәйкес әріптерді тізбек теп оқығанда қай математиктің аты шығады?Ол жайлы не білесің?(Карл Гаусс)
1/2 7/8 4/5 2/3 3/4 5/6 6/7
Д т ф и о а н
Сандарды өсу ретімен орналастырыңдар да,оған сәйкес әріптерді тізбек теп оқығанда қай математиктің аты шығады?Ол жайлы не білесің?()

«Сыйтабақ» әдісі

Топтық жұмыс ұйымдастырылады.

1-топ №756

2-топ №757

3-топ №761

Сергіту сәті.
Кірпімен бірге «Қара жорға »биін билетем

Логикалық есептер
Оқушылар арифметикалық прогрессияға байланысты логикалық есептер шешіп, қазақша,орысша,ағылшынша үш тілде айтып шығады.
І топ
Алъпенист бірінші күні 1400 метр биіктікке дейін көтеріледі,ал екінші күні алдынғы күнге қарағанда 100 метрге кем қозғалыс жасайды.5000 метрді алъпенист неше күнде жүріп өтеді?(4 күнде) 4 күн
Ответ:
Четыре день
Answer :
Four day

ІІ топ
Дәрігердің кеңесі бойынша емделуші адам 5 минуттан күннің көзіне шығып отырды .Неше күннен кейін оның күннің көзіне шығу уақыты 40 минутты құрайды?(8-күні) 8 күн
Ответ:
Восемь день
Answer :
Eight day

ІІІ топ
Құдықты қазатын жұмысшыларға алғашқы 1 метрге 30 теңге төлемақы төленетіні туралы уәде берілді. Ал келесі әр метрге алдынғы мертге қарағанда 20 теңгеден үстіне қосылып отырады .12 метрлік құдықты қазып шығу үшін жұмысшы қанша ақша алады? (1680 теңге)
1680 теңге
Ответ:
Тысяча шестьсот восемдесять тенге
Answer :
one thousand six hundred eighty tenge

Деңгейлік тапсырмалар
І топ
А деңгейі
1. a1=-100,a2=-70, a8=?,a3=? d=30,a8=110,a3=40
2. -3,8;-3,6,2 айырмасын тап,d=11
В деңгейі
1. -5;-4,8 … a100=? d=9,a100=886
2. a1=2, d=5,a3=?,a3=12
C деңгейі
an=5n+2,a2+ a8=?, a2=12 a8=42
a2+ a8=12+42=54
ІІ топ

1.a1=6,a2=2, a3=?, a3=-2
2.a1=30,a3=36, a5=42 a7=? d=3, a7=48
3. 17,16,15 a11=?, a11=16
4.хn=2n-1 x12=? x12=23
5. a1=3,d=-3 a4* a9=? a4=-6, a9=-21 a4* a9=-6*(-21)=126
ІІІ топ
1. a11=43 d=2 a32=? a32=105
2. a1=4 d=3 S5=? S5=50
3. 4;7;10; a20=? d=3 a20=61
4. an=n2+1 a3+ a2=? a3=10 ,a2=5 a3+ a2=15
5. S14=? a1=36 d=5 S14=548

Сабақты қорытындылау:
«Күн шуақ » ойыны шарты .Бетін бұлт жапқан күннің бейнесі.Оқушылар қатар-қатар болып , тақырыпқа байланысты есеп шығарады.Дайын болған топ күннің шуағын тақтаға жабыстырады.Әрбір күннің шуағында бір есеп .Қай топтың жауабы дұрыс болса ,сол топтың күні шайдай ашылады.
І топ
1.а1=1,d=2,a5=? a5=9
2.a1=3,a3=9, a2=? d=3 a2=6
3.160,190,220,d=? d=30
4.a1=2,d=3,a7=? a7=20
5.a4=4,a6=6, a5=? d=1 a5=5
ІІ топ
1. .а1=5,d=2,a3=? a3=11
2. 30,45,60,d=? d=15
3. .а5=18,a8=33 d=? d=5
4. d=5, а1=-2, а6=? , а6=23
5. a1=1,a3=4, a10=? d=3, a10=28
ІІІ топ
1. a1=1, d =2, a5=? a5=9
2. а1=3,a3=9 a2=? d=3 a2=6
3. а1=2,d=3,a7=? a7=20
4. 5,7,9,11.... a9=? ,d=2,a9=21
5. a1=12, d =2, a5=? a5=20

Үйге тапсырма: №763 176-бет

Кері байланыс Тест
1.Жеке басымның жұмысымның нәтижесі деп мен төмендегіні есептеймін
А) Теорияны түсіндім В)Есептершығаруды үйрендім
С)Өткен тақырыптарды қайталап өттім
2.Сабақ үстінде есеп шығарғанда өздеріңе не жетпеді деп ойлайсыңдар
А)Білім В)Уақыт С)Ынтам болмады
Д) Есептерді жақсы шығардым
3.Сіздерге сабақ үстіндегі қиыншылықтарды жеңуге кім көмек жасады?
А)Сыныптастарым В)Мұғалім С)Оқулық Д)Ешкім

Ғалымдардың суреттері,плакат
Слайд,суреттер

дәптерлер

Слайд,А-4
А-4 қағазы

Плакат,дәптер
Қосымша ақпарат
Саралау –Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс
Смайликтер арқылы
Бәрекелді!
Шіркін!
Әттең!
Кері байланыс алу
Тарих,информатика

Рефлексия
Сабақ /оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

Категория: Мектеп дәстүрі

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.