21
Пән: Математика Мектеп: «Ж.Cүлейменов атындағы жалпы орта мектебі»
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Сандар және цифрлар
Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Темирбекова У
Сынып: 1 «А» Қатысқандар саны:15
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы: 4 саны және цифры
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 1.1.1.1.– натурал сандар және нөл санының құрылуын түсіну. 10 көлеміндегі сандарды тура және кері санау: натурал сандар қатарындағы орнын анықтау. 1. 1. 9. 1. бір таңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру.
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар: 10 көлеміндегі сандарды тура және кері санайды, натурал сандар қатарындағы орнын анықтайды.
Көптеген оқушылар: натурал сандардың және нөл санының құрылуын түсінеді.
Кейбір оқушылар: бір таңбалы сандарды оқу жазу және салыстыра біледі.
Бағалау критерийлері 1. 10 көлеміндегі сандардың құрылу жолын түсінеді.
2. 10 көлеміндегі сандарды тура және кері бағытта санайды.
Тілдік мақсаттар төрт, қосу, азайту, тең.
Құндылықты дарыту 5.Мәңгілік Ел, бұл - Жалпыға Ортақ Еңбек Қоғамы.
Пәнаралық байланыстар Сауат ашу.
АКТ қолдану дағдылары
Бастапқы білім 4 саны туралы біледі.
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет Ресурстар
Сабақтың басы
5 минут Шаттық шеңбері.
Оқушылар алақан арқылы бір-біріне тілек айтады.
Топқа бөлу. «Үй жануарлары» арқылы топқа бөлемін.
4 топқа бөлемін.
І – Жылқы
ІІ – Қой
ІІІ – Ешкі
ІV- Үй құстары.
«Өрмекші торы» әдісі бойынша өткенге шолу.
1. Үш саны қандай саннан кейін келеді?
2. Үш саны қандай сан?
Сабақтың ортасы
25 минут
Ж.Ж.
Суретпен жұмыс.
Қай үй жануарларының 4 аяғы бар?
Ө.Ж.
Сандарды салыстыру.
Қандай сандар түсіп қалған?
Сандарды салыстыр.
Ұ.Ж.
Сұрақ – жауап әдісі.
1. Орындықтың қанша аяғы бар?
2. Үстелдің неше бұрышы бар?
3. Сиырдың неше аяғы бар? т.б.
Т.Ж.
«Айналма бекет» әдісі бойынша суретпен жұмыс.
Критерий
Дескриптор
10 көлеміндегі сандарды тура және кері санай біледі.
Бір таңбалы сандарды оқиды, жазады және салыстыра алады. 10 көлеміндегі сандарды
тура және кері санай алады.
Бір таңбалы сандарды
оқиды, жазады және
салыстыра алады.
Сандар.
Сабақтың соңы
5 минут
Рефлексия
Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау.
Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім
Саралау- оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? Бағалау- оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
«Зерттеу» әдісі арқылы таратпа қағаздар, логикалық есептер, 4 санының құрамын анықтауға тапсырмалар беремін.
«Бағдаршам» әдісі арқылы бағалаймын.
Қауіпсіздік ережесін сақтайды.